Ludzie w pracy się nudzą

Oczywiście nie ma co generalizować, nie wszyscy. Co więcej, nie jest dobrze nudzić się w pracy, wszak człowiek po 8 godzinach zastanawiania się, jak zabić czas, jest zwykle bardziej zmęczony niż gdy praca wre. Oczywiście błoga nuda od czasu do czasu nie jest zła, jednak na dłuższą metę nie ma szans. Na szczęście w wielu miejscach pracy mamy wybawcę – Internet. Trzeba tylko odpowiednio ustawić swój monitor, żeby nikt niepowołany nie zobaczył nad czym tak ciężko pracujecie.

Na cóż nam jednak Internet jak nie wiemy co w nim robić? Wszyscy znajomi zajęci pracą, więc plotki na gadu odpadają. Trzeba sobie jakoś czas między zajęciami zorganizować. Dużo zależy od tego czym się interesujesz, jednak Internet jest tak uniwersalny, że każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie.

Na początek przygody z surfowaniem naprzeciw nudzie na tapetę idą żelazne portale jak Onet czy, dla bardziej zainteresowanych bierzącymi wydarzeniami – tvn24. Tylko, że wiadomości możesz przeglądać z zainteresowaniem maksymalnie kwadrans, góra dwa. Co jeżeli musisz zapewnić sobie zajęcie na dłuższy czas? W takim wypadku wiele osób wybiera serwisy z plotkami na temat znanych i podziwianych. Mnie to szczerze mówiąc zupełnie nie bawi, ale jak ktoś lubi to różne pudelki mogą mu zająć nawet cały dzień. Ja od plotkarstwa stronię. Już wolę zajrzeć sobie od czasu do czasu i zobaczyć co na giełdzie.

Gdy już się zdołujecie czerwonymi wykresami cen akcji, warto sobie poprawić nieco humor i przeczytać coś zabawnego. Tutaj niewątpliwym królem jest joemonster. Prawdziwa kopalnia dobrego humoru. Można tam zaginąć na długie godziny, archiwum jest wręcz nieprzebrane, a codziennie pojawiają się nowe teksty. Tylko uważajcie, żeby nagły wybuch śmiechu nie wzbudziły, uzasadnionych nie ukrywajmy, podejrzeń przełożonych.

Co natomiast gdy chcemy, żeby nasze podróże po cyberprzestrzeni miały jakiś pozytywny skutek, możemy zwrócić się ku grom logicznym. Wiadomo, że taka rozrywka rozwija nasz intelekt, spostrzegawczość, a czasem nawet refleks. W biurach, gdzie czasu jest sporo, dużą popularnością cieszą się puzzle. Rozrywka na początku może nie wydać się specjalnie interesująca, jeżeli ktoś nie lubi tradycyjnych puzzli, jednak bardzo wciąga. To co odróżnia wersję sieciową od układania na stole pociętych kartoników to rywalizacja. Tak, to nie pomyłka, tysiące innych graczy stara się ułożyć te same obrazki szybciej i dokładniej niż my. Oczywiście nie musimy poddawać się walce i możemy to robić wyłącznie dla własnej satysfakcji. Gdy już znudzą nas puzzle, możemy zajrzeć do kurnika. Nie, nie znajdziecie tam kur, tylko kolejne fascynujące gry online. Tutaj także spotkamy żywych ludzi. Możemy zmierzyć się z nimi w szachy, różne gdy karciane, w tym także w brydża czy choćby poukładać domino.

Gdy już to wszystko razem nas znudzi, odpisaliśmy na wszystkie posty na forum dyskusyjnym związanym z naszym hobby i jesteśmy przekonani, że ratunku już nie ma – zwiedziliśmy cały Internet – jest jeszcze jedno miejsce. Wykop, prawdziwa kopalnia ciekawych stron, informacji, zabawnych filmów i zdjęć. Tak, z pewnością wykop to miejsce, które warto codziennie odwiedzać. Co więcej, warto także zapisać się do tej społeczności i podrzucać innym użytkownikom ciekawe strony www. Dzięki wykopowi podyskutujemy na temat znalezisk innych osób i sami zadecydujemy co jest warte obejrzenia, a co nie.

Nadal męczy Cię nuda w pracy? Nie wierzę. Masz Internet.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Non classé i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *