Współczesny Arkanoid

Korzystając z okazji wakacji i kiepskiej pogody, chciałem zaproponować dzisiaj trochę rozrywki. Nie wiem ilu czytelników bloga pamięta jeszcze komputery 8-bitowe, ale sądząc po popularności poprzednich tekstów, paru takich jeszcze jest… W świecie mikrokomputerów przebojem była, prosta jak na dzisiejsze czasy, gra Arkanoid. Gracz sterował paletką, która odbijał piłeczkę, która z kolei zbijała klocki. Niby nic odkrywczego, bo wcześniej był Breakout, ale jednak gra potrafiła wciągnąć bardziej niż pierwowzór. Rozgrywka została bowiem urozmaicona – poza zbijaniem muru zbierało się różne bonusy, grafika była lepsza, dodano ciekawe poziomy i fabułę (jakaś była, ale mało kto się nią przejmował).

Dzisiaj Arkanoid powraca w społecznościowym wydaniu. Pomysł pozostał ten sam, ale projekt jest współczesny – atrakcyjniejsza grafika, dźwięki, trochę zmienione zasady. Poziomy też są nowe, chociaż część została żywcem przeniesiona z pierwowzoru. W aplikacji można też odnaleźć nawiązania do innych klasycznych tytułów (ciekawe ile osób to zauważy), jak Tetris, Jumping Jack, Pacman, Pong i innych.

Jednak tym, co w mojej ocenie, najbardziej uatrakcyjnia grę jest warstwa społecznościowa. Ponieważ gra jest zintegrowana z Facebookiem, rywalizujemy nie tylko z coraz trudniejszymi poziomami, ale przede wszystkim ze znajomymi, którzy także zdobywają kolejne poziomy i zapisują się na liście najlepszych graczy.

Polecam Glass Breakera – w szczególności osobom, które spędziły długie godziny nad Arkanoidem, choć nie tylko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Non classé i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *